Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

Dnia 17-stego maja 2019 roku młodzież ZSOiZ w Czyżewie wzięła udział w Dniach Otwartych organizowanych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczniowie Technikum w zawodach: technik agrobiznesu, technik informatyk i technik żywienia i usług gastronomicznych zwiedzili Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Wydział Rolnictwa i Biologii oraz Wydział Zastosowań Informatyki i Matematyki. Z zainteresowaniem oglądali sale wykładowe i laboratoria.

Pełni wrażeń, po zwiedzeniu uczelni wyższej, udaliśmy się do Kampusu, aby wziąć udział w zaplanowanych na ten dzień atrakcjach przygotowanych przez studentów SGGW.

Wszystkie wydziały uczelni zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną, a przyszli studenci mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji na studia.

Dni SGGW pokazują w atrakcyjny sposób, że nauka nie musi być nudna. Podczas pikniku studenci i naukowcy pokazali, jak studiuje się na poszczególnych wydziałach oraz jak wyglądają badania naukowe. Takie spotkanie to gratka nie tylko dla naszych uczniów, lecz także dla wszystkich osób interesujących się otaczającym nas światem.

Tegoroczny patron imprezy - Samorząd Studencki pokazał jak można łączyć pasję do nauki z życiem towarzyskim. W czasie pobytu mogliśmy odpocząć w strefie chillout, wziąć udział w zabawach plenerowych i zagrać w gry planszowe.

Atrakcją pikniku było również mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi. Na placu przed Rektoratem obejrzeliśmy pokaz tresury psów policyjnych i ratowniczych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Wydziału Nauk o Żywności i Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, na którym można było zmierzyć ciśnienie, wykonać pomiar składu ciała i uzyskać porady dietetyczne. Była też degustacja dań kuchni molekularnej, lodów z ciekłego azotu i napojów funkcjonalnych.

Miłośnicy roślin mogli kupić sadzonki i nasiona roślin oraz uzyskać profesjonalne porady ogrodnicze i wziąć udział w warsztatach plecenia wianków kwietnych.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w różnego rodzaju quizach, w czasie których weryfikowaliśmy swoją wiedzę o żywieniu człowieka. Rozmawialiśmy ze studentami, próbowaliśmy oryginalnych dań i ciekawych smaków.

Dla wielu uczniów, którzy już teraz muszą decydować się na dalszy etap kształcenia był to szczególnie cenny wyjazd. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda uczelnia „od środka” i dowiedzieć się, co tak naprawdę myślą o niej studenci. Wiele osób zaskoczył ogólny wygląd i rozległość kampusu oraz panująca tam atmosfera. 

Jak co roku w uczelnianej majówce aktywnie uczestniczyły różne organizacje studenckie i zespoły artystyczne: m.in. LZA „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna SGGW, Sqer Dance i Chór Kameralny. Nie obyło się także bez atrakcji sportowych, takich jak międzynarodowy turniej piłki siatkowej, a dla wszystkich uczestników pikniku uruchomiono strefę gier i zabaw sportowych.

Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. 

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.