Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

24 marca 2019 r w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Alanka”. Alan jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, a jego leczenie i rehabilitacja wymaga wielu nakładów, przekraczających możliwości rodziców chłopca. Dlatego celem akcji było zorganizowanie zawodów sportowych, które przede wszystkim pozwoliłyby na pozyskanie środków finansowych. Patronat nad imprezą objęła pani Anna Bogucka, Burmistrz Czyżewa.

Do udziału w zawodach chęć zgłosiło 14 drużyn, łącznie około 140 zawodników, w tym jedna drużyna żeńska – „Petardy”. O godzinie 10.00 uroczyście ogłoszono początek szlachetnej rywalizacji. Drużyny grały w systemie „każdy z każdym”. Zmaganiom zawodników towarzyszył doping widowni, żywiołowo reagującej na akcje. Jako że aura dopisywała, w niedzielne popołudnie w hali pojawiły się całe rodziny, co nadało imprezie ciepłego, rodzinnego klimatu.

Rywalizacja sportowa była zażarta, szczególnie podczas meczów z udziałem „Petard”, które braki techniczne nadrabiały swoim dziewczęcym wdziękiem. Uwagę widzów przykuł mecz pomiędzy paniami z „Petard” a księżmi, którzy ostatecznie zostali pokonani. Rywalizacje wszystkich drużyn przebiegały bez kontuzji, a swoje siły zawodnicy mogli pokrzepić poczęstunkiem przygotowanym nieodpłatnie przez wolontariuszy.
Ostatecznie wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

  1. miejsce - OSP Czyżew,
  2. miejsce CLOVIN Czyżew
  3. miejsce – SIENNICY Czyżew

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Maciej Sienicki z drużyny SIENNICY

Najlepszym strzelcem turnieju został Fabian Gosk z drużyny OSP Czyżew.

Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, wszyscy zaś zawodnicy – pamiątkowe medale.

Podczas turnieju zebrano łącznie 4.000 zł oraz 250 $. Kwota ta umożliwi Alankowi dalsze leczenie.

Ta wyjątkowa niedziela pokazała, jak wielu ludzi dobrej woli i wielkiego serca mamy w naszej gminie. 24 marca był dniem wyjątkowym – zjednoczył wielu ludzi w różnym wieku wokół szlachetnego celu, jakim jest pomoc potrzebującemu dziecku. Wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę, z całego serca w imieniu Alanka dziękujemy. I choć Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Alanka” przeszedł już do historii, mamy nadzieję, że jest to nie ostatnia taka impreza w Czyżewie.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.