Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

„Razem, młodzi przyjaciele!...
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele…”

Tymi słowami wieszcza Adama Mickiewicza powitała zgromadzonych młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, która 26 stycznia 2019 r. spotkała się w Sali balowej „Gościniec Jagoda” w Ciechanowcu, by bawić się na tradycyjnej studniówce.

Wspólnie z maturzystami świętowali zaproszeni goście, rada pedagogiczna oraz rodzice uczniów. Na wstępie wszystkich przybyłych powitała dyrektor szkoły Alicja Bańkowska, dziękując za uświetnienie balu swoją obecnością: Posłowi na Sejm RP Jackowi Boguckiemu, Wicestaroście Wysokomazowieckiemu Leszkowi Gruchale, Burmistrzowi Czyżewa Annie Boguckiej a także Przewodniczącej Rady Rodziców Dorocie Śliwińskiej wraz z małżonkiem. Następnie na hasło: „Poloneza czas zacząć!” ruszył dostojnym krokiem korowód maturzystów na czele z dyrektorem szkoły. Piękne stroje i niewymuszona godna postawa tańczących podkreślały uroczysty nastrój tej chwili. Po tak doniosłym rozpoczęciu wieczoru studniówkowego w stronę tegorocznych maturzystów ZSOiZ w Czyżewie popłynęły słowa życzeń.

W swoim przemówieniu dyr. Bańkowska nawiązała do studniówek, w których uczestniczyli jako uczniowie zaproszeni goście, podkreślając ciągłość ponadsześćdziesięcioletniej tradycji studniówek w Polsce, a zarazem przypominając, że to XX bal w tradycji szkoły.

Życzyła młodzieży, aby tak wspaniale, jak w polonezie, wypadła na wszystkich czekających ją egzaminach. Pan poseł Jacek Bogucki życzył z kolei, by maturzyści po zakończeniu szkoły nie zapominali o swojej małej ojczyźnie, a także sukcesów na maturze. Również pan wicestarosta Leszek Gruchała, podkreślając wyjątkowość uczniów z Czyżewa, życzył im dalszych sukcesów – na egzaminach maturalnych. Równie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas maturalnych ZSOiZ pani burmistrz Anna Bogucka, wieloletni dyrektor tej szkoły.

Na koniec ks. Andrzej Klimaszewski, katecheta maturzystów, przyłączając się do życzeń gości, wspólnie ze zgromadzonymi pomodlił się o Boże błogosławieństwo dla uczestników balu. Po przemówieniach, w rytm Poloneza Huzarskiego maturzyści odtańczyli poloneza pokazowego. W dalszej części uroczystości popłynęły od maturzystów podziękowania dla organu prowadzącego, obecnych gości i wszystkich, którzy wspierają szkołę w Czyżewie, a których uczniowie nazwali przyjaciółmi szkoły. Szczególne podziękowania uczniowie skierowali do wychowawców: p. Anety Piotrowskiej i Tadeusz Wojno – za opiekę i wsparcie. Podziękowano także rodzicom za wyrozumiałość i cierpliwość. Wszyscy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Na koniec przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego p. Śliwińska zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. I tak rozpoczęty bal studniówkowy trwał do białego rana, do przysłowiowego piania kura. Dzisiaj bal maturzystów ZSOiZ w Czyżewie Anno Domini 2019 to już tylko wspomnienie, a przed nimi – 100 dni intensywnej nauki.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.