Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

„Ten pierwszy bal, niepowtarzalny bal…”

„Dzisiaj w głowie czarne chmury,
Lecz zdążymy do matury!
Niech dzięcioły w lesie kują,
Maturzyści dziś świętują!”

Tymi słowami rozpoczęliśmy bal studniówkowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, który odbył się 28 stycznia w Dworku Pan Tadeusz w Kuczynie. Po zatańczeniu tradycyjnego poloneza przez maturzystów oficjalnego otwarcia Studniówki 2017 dokonała Dyrektor szkoły, pani Alicja Bańkowska. Pani dyrektor przywołała słowa Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”, zwracając uwagę na wyjątkowość i niepowtarzalność balu Maturzystów ZSOiZ w Czyżewie Anno Domini 2017. Wyjątkowa i niepowtarzalna była bowiem atmosfera pierwszego naszego dorosłego balu, uświetnionego obecnością dostojnych gości.

Na tegorocznej studniówce mieliśmy bowiem zaszczyt gościć Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Posła na Sejm RP pana Jacka Boguckiego, jak również przewodniczącą Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Dyrektora Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu panią Dorotę Łapiak. Swoją obecnością zaszczycił nas także Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego pan Bogdan Zieliński z małżonką, członek Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego pan Jerzy Pakieła z małżonką oraz Burmistrza miasta Czyżew pani Anna Bogucka. Wśród gości obecni byli także: kierownik posterunku Policji w Czyżewie asp. sztabowy Krzysztof Śliwiński oraz rodzice, na czele z przewodniczącą Rady Rodziców - p. Dorotą Śliwińską. Wszyscy szacowni goście w ciepłych słowach zwracali się do bohaterów studniówki – czyżewskich maturzystów, życząc im niezapomnianych wrażeń z balu oraz połamania piór na maturze. Po wysłuchaniu pięknych życzeń nadszedł czas na podziękowania, kierowane do zaproszonych gości, którzy w różny sposób przyczynili się do rozwoju naszej szkoły, w tym również do wychowawców i nauczycieli za trud, opiekę i heroiczny wyczyn wpajania nam drogocennej wiedzy. Uczniowie dziękowali również rodzicom, bez których na pewno nie odbyłby się ten ważny bal, ponieważ to oni dopięli wszystko na ostatni guzik. Po wręczeniu słodkich upominków nadszedł czas na zabranie głosu przez przedstawiciela Rady Rodziców - panią Dorotę Śliwińską, która w imieniu uczniów i rodziców jeszcze raz dziękowała zaproszonym gościom, dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, tym przybyłym na studniówkę, jak również i tym nieobecnym, za lata trudu, za poświęcony czas i wysiłek, za codzienny uśmiech i krzepiące słowo.

By tradycji stało się zadość uczniowie klas III LO, IV T ż i IV Ti-a zatańczyli husarskiego poloneza pokazowego, przygotowanego przez panią Izabelę Dembińską i pana Sławomira Kalupę, który zakończył część oficjalną. Wszyscy zasiedli za stoły i mogli cieszyć się tą piękną chwilą oraz bawić się do białego rana.

Bal przedmaturalny okazał się udany, nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców i zaproszonych gości. Tak więc, jak mówi stare przysłowie „Studniówka udana, matura zdana” - wszyscy maturzyści mają nadzieję, że egzaminy upłyną im równie szybko i przyjemnie jak studniówka. Każdy z nich otrzyma satysfakcjonujące ich wyniki, dzięki którym dostanie się na wymarzoną uczelnię. Jak Czesław Miłosz powiedział: Żyjesz tu i teraz. Masz jedno życie, jeden punkt. Co zdążysz zrobić, to zostanie. Choćby ktoś inne mógł mieć zdanie.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.