Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

W ramach realizacji projektu „Nowa jakość kształcenia zawodowego” w dniu 14 listopada 2018r, odbyło się w naszej szkole trzecie już spotkanie uczniów z przedsiębiorcami. Tym razem dotyczyło ono branży informatycznej. W auli zebrali się uczniowie wszystkich klas Technikum w Czyżewie w zawodzie technik informatyk.

Odwiedzili nas przedstawiciele lokalnych firm z tej branży tj: pan Adam Baczewski z „Grupa Biznes Polska”, pan Roman Czapski właściciel firmy „CRKom” z Wysokiego Mazowieckiego oraz pan Krzysztof Aronowicz właściciel firmy „Czyżew-Net”.

Spotkanie miało za zadanie zapoznanie uczniów z profilem działalności lokalnych firm z branży informatycznej, a także z wymaganiami co do umiejętności i kwalifikacji przyszłych pracowników. Na wstępie p. Renata Fiedorczuk – doradca zawodowy , która była organizatorem tego spotkania, przedstawiła dane statystyczne opracowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku dotyczące pracowników tej branży. Dynamiczny rozwój branży IT powoduje zapotrzebowanie na zawody informatyczne w większości powiatów województwa podlaskiego.

Zgodnie z danymi z 2018r. obszary deficytowe będą widoczne w naszym województwie w przyszłości w przypadku projektantów i administratorów baz danych, programistów, grafików komputerowych oraz analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych. Przedsiębiorcy opowiedzieli uczniom o tym, jak rodził się u nich pomysł na własną firmę, jakie musieli pokonać problemy, jak działa każda z tych firm. Wszyscy zgodnie podkreślali, że branża informatyczna cały czas się rozwija i specjaliści w tej dziedzinie są i będą bardzo potrzebni na rynku pracy.

Wszyscy podkreślali również, że najważniejsze są umiejętności praktyczne oraz znajomość języków obcych, głównie jęz. angielskiego. Dodatkowo przy założeniu i prowadzeniu własnej firmy niezbędna jest wytrwałość, dobry pomysł i konieczność ciągłego szkolenia się, aby nadążyć za bardzo dynamicznie rozwijającą się technologią informatyczną. Na koniec spotkania uczniowie zadawali pytania. Interesowało ich przede wszystkim, jakie kursy dodatkowo powinno się skończyć, jakie kierunki i profile studiów polecają, czy mogliby odbyć staż w tych firmach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.