Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

10 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie po raz kolejny wzięli udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Jak wskazuje jej główny organizator czyli miesięcznik Biblioteka w Szkole: „Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką”.

W ubiegłym roku nasza młodzież czytała wspólnie z uczniami szkoły podstawowej, natomiast w obecnym postanowili udać się do dzieci z Gminnego Przedszkola w Czyżewie. Było to w pewnym sensie zwieńczeniem jak najbardziej udanego przedsięwzięcia, polegającego na prezentacji różnych lektur swoim najmłodszym kolegom i koleżankom w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” w trakcie całego roku szkolnego 2018/2019.

Promocja czytelnictwa wśród najmłodszych będzie kontynuowana także w nowym roku szkolnym, ponieważ spotykamy się tam z bardzo miłym przyjęciem i widzimy jak dużo radości sprawia przedszkolakom obcowanie z książką. A to niezwykle ważne, żeby od najmłodszych lat rozwijać nawyk kontaktu ze słowem pisanym. Wszyscy bowiem wiemy jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa czytanie.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.