Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

„Musicie w sobie mieć coś z orłów!”
Kardynał Stefan Wyszyński

26 kwietnia był pięknym dniem, w którym uczniowie Technikum przyszli odebrać owoc czteroletniej, ciężkiej pracy - świadectwa ukończenia szkoły. Towarzyszyli im w tym dniu nauczyciele, rodzice, przyjaciele oraz zaproszeni goście, którzy zawsze byli obecni podczas ważnych wydarzeń w ich życiu szkolnym. Pani Dyrektor serdecznie przywitała członka Rady Powiatu Wysokomazowieckiego pana Jerzego Pakiełę, panią Burmistrz Czyżewa Annę Bogucką, wielebnego księdza proboszcza Eugeniusza Sochackiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Dorotę Śliwińską oraz nauczycieli, rodziców i uczniów.

W szczególny sposób i ze wzruszeniem po raz ostatni zostali przywitani na uroczystości szkolnej abiturienci. Pani Alicja Bańkowska życzyła wszystkim tegorocznym absolwentom, aby cele sobie założone i zamierzenia udało się im zrealizować, aby życie dobrze się układało a jeśli kiedyś nastąpi spotkanie po latach, żeby można było zobaczyć szczęśliwych i zadowolonych absolwentów ZSOiZ w Czyżewie, by można było usłyszeć słowa: Ta szkoła mnie czegoś nauczyła. Podziękowała również wychowawcom klas IV za trud i wysiłek włożony w pracę z uczniami, za podejmowane działania wychowawcze i opiekuńcze, które będą z całą pewnością owocować wśród tych młodych ludzi w dorosłym życiu. Szczególne podziękowania skierowała do rodziców, którzy byli bardzo zaangażowani w pracę na rzecz szkoły, na rzecz własnych dzieci, by edukacja i wychowanie, które otrzymały były jak najlepsze.

Głos również zabrali nasi szanowni goście: pan Jerzy Pakieła, pani Anna Bogucka oraz ksiądz proboszcz Eugeniusz Sochacki, którzy życzyli bohaterom dnia sukcesów, połamania piór i długopisów na maturze, dostania się na wymarzone studia, realizacji własnych przedsięwzięć i marzeń, a potem udanych wakacji. Pani Burmistrz również serdecznie podziękowała naszej młodzieży za zaangażowanie podczas lokalnych uroczystości w Czyżewie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oprócz wysokich wyników na maturze, życzyli opuszczającym mury szkoły swoim kolegom i koleżankom, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi , aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie. Do życzeń dołączyła się także pani Dorota Śliwińska, która w imieniu rodziców wyraziła gorące podziękowania za edukację dzieci, za przekazywanie im właściwych wzorców postępowania i pokazywania, co jest najważniejsze w życiu, bowiem „z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”.

Po uroczystym przekazaniu sztandaru młodszym uczniom i złożeniu przez nich uroczystej przysięgi dbania o dobre imię szkoły, nastąpiła przyjemna chwila nagradzania uczniów, którzy otrzymali książki i dyplomy za najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, za zaangażowanie na rzecz szkoły, za wybitne osiągnięcia sportowe, za aktywność artystyczną i społeczną, za pracę na rzecz wolontariatu, HDK. Na szczególne wyróżnienie za pracę nad własnym rozwojem i edukacją oraz pracę na rzecz szkoły otrzymali Rafał Borowy i Mateusz Wawrzeńczuk. Maturzyści zaskoczyli nauczycieli występując ostatni raz w części artystycznej, w której przekazali, że jednak nie jest im straszna matura a życie szkolne wspominać będą zarówno z humorem, jak i z sentymentem. Pożegnali się ze wszystkimi, by wkroczyć w następny etap swego życia. Wśród łez i wzruszeń odbyło się pożegnanie uczniów, którzy wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa ukończenia ZSOiZ w Czyżewie.

Jak głosił w homilii do młodzieży nasz Patron, Stefan Wyszyński: „Musicie w sobie mieć coś z orłów!” , więc szybujcie śmiało, mierzcie wysoko i zdobywajcie szczyty!

Wszystkiego najlepszego!

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.