Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

Z ziemi greckiej…

12 kwietnia wróciła z Grecji I grupa uczniów Technikum w Zespole szkół ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, którzy odbyli 2- tygodniowe staże zawodowe, finansowane z programu Erasmus+ z projektu „ Przebojem na rynek pracy!”. 20 uczniów uczących się zawodów technik agrobiznesu oraz technik informatyk pod okiem 2 nauczycieli doskonaliło umiejętności zawodowe w międzynarodowym środowisku. Miejsca odbywania staży były urozmaicone. Były to w przypadku informatyków pracownie, w których mogli doskonalić swoje umiejętności m. in. w zakresie montażu i konfiguracji lokalnych sieci komputerowych.

Ale były to także zajęcia w S.T.E.M Robotic Academy - Akademii Robotów w Larisie, gdzie podczas atrakcyjnych zajęć uczyli się praktycznego wykorzystywania umiejętności programowania. Agrobiznes z kolei miał możliwość poznania warunków glebowych występujących w Grecji oraz metod upraw roślin ozdobnych i przemysłowych, takich jak oliwki czy kiwi. 2 tygodnie pobytu upłynęły młodzieży z Czyżewa pracowicie, ale także przyjemnie. Jednym z głównych celów mobilności zagranicznych młodzieży było również poznanie kultury kraju odbywania stażu. Służyły temu liczne wyjazdy, w tym do stolicy Grecji – Aten czy Thesalonik (Salonik). Ale był to również rejs na wyspę Skiathos, na przepiękną złocistą plaże, czy wspinaczka do zawieszonych na szczytach skał zespołów klasztornych – ósmego cudu świata – Meteorów.

Nad jakością odbywania stażu czuwała dyrekcja szkoły, która w trakcie stażu przeprowadziła monitoring jego realizacji. A że realizowany jest prawidłowo – potwierdzały to zadowolone miny uczniów zakwaterowanych nad samym morzem, na Riwierze Olimpijskiej, w pięknym hotelu „Poseidon Palace”. W tym 4 –gwiazdkowym hotelu mogli także poznawać Helladę od strony kulinarnej: na co dzień restauracja hotelowa serwowała im bowiem dania kuchni greckiej.

Tak więc z ziemi greckiej - do domów wrócili uczniowie z Czyżewa bogatsi o wiele nowych doświadczeń i umiejętności, dzięki którym niewątpliwie wejdą „Przebojem na rynek pracy!

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.