Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całą uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu Polski. Tym samym włączyliśmy się w akcję śpiewania hymnu państwowego „Szkoła do hymnu”, który rozbrzmiał w całej Polsce o godzinie 11:11. „Mazurka Dąbrowskiego” odśpiewano w obecności pocztów sztandarowych: sztandaru naszej szkoły oraz sztandaru Narodowych Sił Zbrojnych.

Następnie Pan Dyrektor Przemysław Uszyński serdecznie powitał wszystkich zebranych w tym wyjątkowym dla nas Polaków dniu, a w szczególności księdza kanonika Eugeniusza Sochackiego, proboszcza parafii czyżewskiej.

Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił istotną rolę patriotyzmu w naszym życiu. Zaakcentował potrzebę miłości do ojczyzny w życiu młodego pokolenia. Zaznaczył, że powinniśmy być dumni ze swojej polskości. Zarówno pan Dyrektor, jak i ksiądz kanonik Eugeniusz Sochacki odnieśli się nie tylko do historii Polski, ale również do czasów współczesnych. Mówili o naszej małej ojczyźnie, którą tworzą: szkoła, rodzina, miejscowości, w których żyjemy. Należy być dumnym ze swojej małej ojczyzny, szanować ją i dbać o nią.

Apel uświetnił, zarówno w szkole jak i podczas uroczystości 11 listopada w GOK-u

w Czyżewie, montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Anety Piotrowskiej i Anety Grądzkiej. Młodzież zaprezentowała wiersze i piosenki, mówiące o Polsce jako kraju, który wiele wycierpiał w drodze do wolności oraz o Polsce jako ojczyźnie, która jest kochana i szanowana przez nas, Polaków.

Zanim rozpoczęła się część artystyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie, uczeń naszej szkoły Jakub Murawski odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w XI Konkursie Wiedzy Historycznej pod patronatem Burmistrza Czyżewa pn. „Czyżew i okolice w Wojnie Obronnej 1939roku”. Serdecznie gratulujemy! 

Ojczyzno
Ja do ciebie powrócę szmerem wody źródlanej,
Tą piosenką, co nucą serca gdzieś zakochanych.
Ja do ciebie powrócę szronem biało-srebrzystym,
Kryształową narzutą czy powietrzem czystym.
Ja do ciebie powrócę wonią łąki kwitnącej,
Tą jutrzenką, co rzuca pierwszy promień gorący.
Ja do ciebie powrócę wtórem liści alei,
Tylko czas niech nie skraca mej gasnącej nadziei.
Niech mnie życie nie smuci, nie rozżala deszcz rzewny,
Ja do ciebie powrócę, ma Ojczyzno – na pewno.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.