Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

XLIII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

12 kwietnia 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie wzięli udział w okręgowych eliminacjach XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności

Rolniczych ( OWiUR), która popularyzuje wiedzę rolniczą.

W eliminacjach odbywających się w Bielsku Podlaskim wzięło udział 165 uczestników reprezentujących szkoły z 25 powiatów znajdujących się w trzech województwach: podlaskim, mazowieckim i lubelskim.

Patronat honorowy nad olimpiadą objęła rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. Tamara Zacharuk.

ZSOiZ w Czyżewie reprezentowało 9 uczniów. Większość z nich to tegoroczni maturzyści. Olimpijczycy rywalizowali w 8 blokach tematycznych: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, gastronomia, technologia żywności, agrobiznes, architektura krajobrazu, weterynaria.

Na początku wszyscy uczestnicy olimpiady rozwiązywali test, zaś po obiedzie przystąpili do zadań praktycznych.

Nasi uczniowie mogą pochwalić się wspaniałymi wynikami. Mateusz Wawrzeńczuk, uczeń klasy IV Technikum w Czyżewie w zawodzie technik agrobiznesu, pokonał bezapelacyjnie wszystkich rywali, zajmując I miejsce w bloku agrobiznes. Również maturzysta, Rafał Borowy, wywalczył IV miejsce w bloku gastronomia. Obydwaj przeszli do finału olimpiady. Bardzo niewiele zabrakło uczniowi klasy II, Michałowi Szepietowskiemu, do zakwalifikowania się do ostatniego etapu olimpiady.

Trzymamy kciuki i czekamy na następne sukcesy!

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.