Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych przyciąga młodych ludzi zainteresowanych tematyką rolniczą. Tegoroczny Wojewódzki Finał odbył się dnia 4 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego W Białymstoku. Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się 49 uczestników. To uczniowie szkół rolniczych, studenci i rolnicy indywidualni z terenu województwa podlaskiego. Finał Wojewódzki jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap (teoretyczny) obejmuje test wyboru składający się z 50 pytań oraz drugi etap (praktyczny).

Zakres tematyczny konkursu obejmował m.in. produkcję roślinną i zwierzęcą, mechanizację rolnictwa, ochronę środowiska i odnawialne źródła energii, ekonomikę i zarządzanie, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, a także zagadnienia dotyczące Wspólnej Polityki Rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Komisja Konkursowa na podstawie wyników części pisemnej i ustnej egzaminu wyłoniła tych najlepszych z najlepszych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów Technikum w zawodzie technik agrobiznesu: Michał Szepietowski, Maciej Swierżewski, Paweł Zawistowski, Adam Grodzki i Mateusz Wawrzeńczuk. Uczniów do Olimpiady przygotował nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Ludwik Zaremba. Do części praktycznej zakwalifikowano 12 uczestników olimpiady, a wśród nich znalazł się Adam Grodzki i Mateusz Wawrzeńczuk. W finale Adam Grodzki zajął drugie miejsce. Teraz przed nim Ogólnopolski Finał Olimpiady, który odbędzie się w dniach 15-17 marca podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Adamowi gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym.

Mateusz Wawrzeńczuk

Więcej informacji oraz zdjęcia pod adresem: www.wysokomazowiecki24.pl/news/wysokie-mazowieckie/9064.html

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.