Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
od poniedziałku 19.04.2021 zajęcia praktyczne realizowane będą w szkole.
(technik żywienia praktyczne zajęcia rozpocznie po zakończeniu remontu pracowni)
UWAGA GRECJA
Pojawiły się wolnie miejsca we wszystkich zawodach na praktyki zagraniczne do Grecji (wyjazd 3 maja). Osoby zainteresowane powinny złożyć odpowiednie dokumenty do sekretariatu szkoły do wtorku 20-04-2021 do godz. 15:00. Druki dostępne są w sekretariacie szkoły od poniedziałku godz. 10:00
pamiętajcie, że jednym z warunków wyjazdu jest posiadanie dowodu osobistego (może być tymczasowy)

W dniu 7 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie przeprowadzony został finał XVII edycji Konkursu Historycznego „Epoka Prymasa Tysiąclecia. W tym roku 65 uczestników spotkało się, aby w rywalizacji wyłonić najlepszych – znawców epoki Prymasa Tysiąclecia i jego dziedzictwa. Od początku idei konkursu sprzyja wiele znaczących instytucji, które sprawują patronat. Są to: Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, Dyrektor Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie, Rektor Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Dziekan Wydziału Historyczno – Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Starosta Wysokomazowiecki i Burmistrz Czyżewa.

Na wstępie dyrektor szkoły p. Alicja Bańkowska powitała w obecności przedstawicieli mediów wszystkich młodych zawodników, ich opiekunów oraz przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: prof. dr hab. Krzysztof Sychowicz z IPN w Białymstoku, Wicestarosta Wysokomazowiecki p. Leszek Gruchała oraz ks. Dziekan Eugeniusz Sochacki. Konkurs, którego inicjatorem była p. Anna Bogucka, obecnie Burmistrz Czyżewa, ciągu 19 lat swoim działaniem objął około 1000 zawodników, rekordowa ich liczba brała udział w XII edycji: 83 uczniów z 29 szkół.

Następnie uczniowie przystąpili do rywalizacji. Pierwsza część finałowych zmagań polegała na rozwiązaniu zadań testowych, które następnie sprawdziła komisja pod przewodnictwem prof. Sychowicza, wyłaniając 5 finalistów w każdej kategorii: szkoły podstawowe i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne. Po krótkiej przerwie ogłoszono nazwiska finalistów, którzy w II części konkursu odpowiadali przed komisją i publicznością na wylosowane w zestawach pytania. Poziom odpowiedzi był różny, jednak generalnie młodzież zaskakiwała swoją wiedzą, a nawet erudycją z zakresu historii najnowszej Polski oraz dorobku prymasa Wyszyńskiego. Komisja miała więc niełatwe zadanie, aby wyłonić laureatów, którymi okazali się:

W kategorii gimnazjum:

  • I miejsce – Maciej Bączyk – Miejskie Gimnazjum w Zambrowie (po raz trzeci)
  • II miejsce – Albert Dybowski - Miejskie Gimnazjum w Zambrowie
  • III miejsce – Marta Żurowska – Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  • I miejsce –Ewa Lemańska – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży
  • II miejsce – Marta Gnatkowska – I Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce
  • III miejsce – Mateusz Wawrzeńczuk – ZSOiZ w Czyżewie

Przyznane zostały także puchary dla najlepszych szkół, a otrzymały je:

  • Miejskie Gimnazjum w Zambrowie (po raz dwunasty)
  • Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży

Wszyscy finaliści otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, ufundowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego oraz IPN Oddział w Białymstoku.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.