Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

Od 28 do 30 marca 2019 roku Rafał Borowy, uczeń klasy IV Technikum w Czyżewie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczył w eliminacjach centralnych XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Miejscem eliminacji był Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie. Eliminacje centralne składały się z dwuetapowej części pisemnej wyłaniającej finalistów i laureatów oraz części ustnej wyłaniającej zwycięzcę olimpiady.

Nasz reprezentant, Rafał Borowy uzyskał tytuł finalisty i otrzymał dyplom i zaświadczenie potwierdzające uprawnienia finalisty oraz cenną nagrodę rzeczową.

Organizatorzy olimpiady zapewnili uczestnikom i opiekunom liczne atrakcje.

Odbyły się warsztaty i pokazy z następujących tematów:

  1. „Ciasto fit – to nie mit”
  2. „Kawa w pigułce”
  3. „Miksologia – drinki bezalkoholowe”
  4. „Smakołyki z mleka”

Młodzieży i opiekunom zorganizowano również wycieczkę autokarową, w czasie której przewodnik przestawił ciekawą historię Szczecina oraz liczne zabytki tego miasta.

Przeprowadzone zostały także dwa bardzo interesujące wykłady dedykowane nauczycielom - opiekunom. Pierwszy wykład dotyczył tematu „Wiedza i parawiedza o zdrowym odżywianiu”, prowadzony zaś był przez prof. dr hab. Jana Gawęckiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, znanego autorytetu w tej dziedzinie. Natomiast następny - „Dlaczego warto czytać etykiety – czyli jak nie dać się nabić w butelkę przy sklepowej półce” zaprezentowała dr n. roln. inż. Arleta Drozd, pracownik naukowo – techniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Drugi dzień pobytu zakończył się spotkaniem z muzami poprzez udział w spektaklu „Romantyzm na poważnie i wesoło” przygotowanym przez nauczycieli i uczniów ZS nr 6 w Szczecinie. Trzeciego dnia pobytu odbył się finał, który wyłonił trzech najlepszych uczniów i zwycięzcę tegorocznej olimpiady.

Z olimpiady wróciliśmy zadowoleni, pełni nowych wrażeń i znajomości oraz bogatsi o nowe doświadczenia.

Do poszczególnych etapów olimpiady ucznia przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Małgorzata Jaźwińska, która sprawowała również nad nim funkcję opiekuna w czasie pobytu w Szczecinie.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.