Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

niepodlegla logo czyzew 2018

UWAGA UCZNIOWIE
Zajęcia zdalne są obowiązkowe, tak jak na zajęciach stacjonarnych sprawdzana jest obecność, zadawane są prace do wykonania, prowadzone są wykłady i ćwiczenia. Nieobecności muszą być usprawiedliwione u wychowawców, a zaległe prace wykonane gdyż niewywiązywanie się z obowiązków ucznia na pewno będzie skutkować obniżeniem bądź wystawieniem oceny niedostatecznej na semestr/koniec roku.
 

W sobotę, 26 września 2020 roku, w Parku Podworskim w Czyżewie zainaugurowano dwudniowe obchody wspomnienia patrona rolników św. Izydora Oracza. Odznaczenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wyróżnienia wojewody podlaskiego otrzymało kilkanaście osób i instytucji zasłużonych dla rozwoju rolnictwa w naszym regionie. Była to XVI Edycja.
Obchody rozpoczęły się 26 września, Sadzeniem Dębu w Parku Podworskim w Czyżewie. Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej wykonało 3-krotną salwę honorową. Aby podkreślić rangę wydarzenia, wypuszczono także białe gołębie.
Zgromadzeni goście uczestniczyli w podniosłem Mszy Świętej w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Czyżewie. Po mszy zorganizowano uroczysty przemarsz z orkiestrą mażoretek do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, gdzie zgromadzonych gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie – Przemysław Uszyński oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia, Witold Karczewski.
Świętowanie w Czyżewie zwieńczył występ artystyczny uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie, a tuż po nim odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich zgromadzonych.

12 sierpnia na działce rolnej ZSOiZ w Czyżewie odbyły się tradycyjne dożynki, będące okazją do podziękowania za tegoroczne plony i ciężką pracę polskich rolników. Chociaż tegoroczne dożynki miały ograniczony charakter, stanowiły dla przybyłych gości, a zwłaszcza uczniów doskonałą lekcję historii i rolnictwa, podczas której można było obejrzeć zarówno tradycyjny obrzęd żniwny przy pomocy sierpów i kosy, jak i pracę nowoczesnego kombajnu zbożowego. Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, Powiat Wysokomazowiecki oraz firma Primator Czyżew.
Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie Przemysław Uszyński serdecznie powitał przybyłych gości w tym Wicestarostę Wysokomazowieckiego, Waldemara Kikolskiego, Burmistrz Czyżewa Annę Bogucką, Członka Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego Jerzego Pakiełę, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czyżewie Witolda Sienickiego, przedstawicieli duchowieństwa oraz firmy Primator Czyżew i społeczność szkoły. Dyrektor Przemysław Uszyński złożył również podziękowania władzom gminy Czyżew za użyczenie gminnej działki na potrzeby tegorocznych dożynek.

Zakończenie roku szkolnego w naszej szkole

 

Dnia 6 czerwca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbył się pokazowy trening Teqballa.

Spotkanie otworzył Dyrektor szkoły Pan Przemysław Uszyński, który przywitał: Wicemistrza Świata Teeqballa – Adriana Duszak, Czołowego Polskiego zawodnika – Grzegorza Staśkiewicza, Dyrektora Sportowego PZTEQ – Marcina Szydę, inicjatora spotkania – Roberta Monarcho oraz zgromadzonych gości.

Trening odbył się w sympatycznej atmosferze.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.