Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

22 maja 2019 r. minął w ZSOiZ jako Dzień Otwarty dla kandydatów do naszej szkoły. W tym dniu gościliśmy uczniów i rodziców z okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przygotowaliśmy dla ich wiele atrakcji, aby przybliżyć kierunki kształcenia i możliwości, jakie stwarza nauka w czyżewskiej szkole średniej. W rozpoczynającym ten dzień spotkaniu informacyjnym w auli brał udział p. Marcin Drzewiecki, mówca motywacyjny, który do przyszłych uczniów skierował słowa, jakże ważne przy podejmowaniu decyzji: kierujcie się sercem! Motywował ich na własnym przykładzie do tego, by wytrwale dążyć do obranego celu. Słowa i świadectwo p. Marcina, który jest żywym przykładem, że można pokonać wszystkie bariery w dążeniu do celu, spotkały się z serdecznym przyjęciem.

W ciągu dalszej części dnia młodzież goszcząca w murach szkoły poznała bliżej pracownie szkolne, w której prowadzone były ciekawe zajęcia. Dzięki współpracy z KPP w Wysokiem Mazowieckiem na policyjnym torze przeszkód mogli spróbować swoich sił kandydaci do liceum o profilu policyjny. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali również pokaz tresury psa policyjnego.

Kandydaci do zawodu technik informatyk w pracowniach szkolnych mogli m. in. uczestniczyć w zajęciach z montażu i demontażu komputera, w pracowni gastronomicznej – w wykonywaniu prostych potraw. Przyszli rolnicy podziwiali nowoczesną technologię w ciągniku firmy New Holland. Każdy z młodych gości znalazł w naszej szkole coś interesującego, dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli ZSOiZ oraz dzięki pomocy zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw i instytucji: KPP w Wysokiem Mazowieckiem, firmy CLOVIN S.A. w Czyżewie, oraz firmie PRIMATOR Henryk Kraszewski z Czyżewa.

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.