Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

niepodlegla logo czyzew 2018

W bieżącym roku szkolnym to już kolejny znaczący sukces naszych uczniów. Przypomnijmy, że nasz uczeń Rafał Borowy uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, tegoroczny maturzysta, uzyskując tytuł finalisty XIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, zakwalifikował się na etap ogólnopolski. Spektakularnym sukcesem może poszczycić się także Magdalena Nieszczera, która w V Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Polska … nasza Niepodległa. W stulecie odzyskania niepodległości 1918 – 2018” zajęła II miejsce w kraju w kategorii portret.

4 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbył się Wojewódzki Finał XXXVII Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się 49 uczestników. To uczniowie szkół rolniczych, studenci i rolnicy indywidualni z terenu województwa podlaskiego.


Komisja Konkursowa na podstawie wyników części pisemnej i ustnej egzaminu wyłoniła najlepszych z najlepszych. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów Technikum w zawodzie technik agrobiznesu: Michał Szepietowski, Maciej Świerżewski, Paweł Zawistowski, Adam Grodzki i Mateusz Wawrzeńczuk. Do części praktycznej zakwalifikowano 12 uczestników olimpiady, a wśród nich znalazł się Adam Grodzki i Mateusz Wawrzeńczuk. W finale Adam Grodzki zajął drugie miejsce. Był najlepszym uczniem, zwyciężając nad uczniami ze szkół typowo rolniczych. Pokonał go jedynie starszy student kierunku rolniczego SGGW w Warszawie. Już za tydzień przed Adamem Ogólnopolski Finał Olimpiady, który odbędzie się w dniach 15-17 marca podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach. Uczniów do Olimpiady przygotował nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Ludwik Zaremba.

Liczymy również na sukcesy naszych 9 uczniów zakwalifikowanych z różnych bloków tematycznych na XLIII Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w której odnosiliśmy już znaczne sukcesy. Wkrótce również naszego ucznia Macieja Swierżewskiego czeka udział w etapie wojewódzkim konkursu Bezpieczeństwo Pracy w Gospodarstwie Rolnym.

Wszystkim uczniom reprezentującym ZSOiZ w Czyżewie w konkursach i olimpiadach gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w etapach centralnych.

Mateusz Wawrzeńczuk

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.