wtorek 3 maj 2016


Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie!
Technik Agrobiznesu - trzeci w kraju


zajęcia Kwalifikacyjnego kursu zawodowego z dnia 17 kwietnia - pracownia gastronomiczna 9 godzin - J. Tomkielski- zostały przeniesione:
- na piątek 15 kwietnia - 5 godzin
- na piątek 6 maja - 4 godziny


Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów ZSOiZ w Czyżewie do Częstochowy

W piątek 25 października jako tegoroczni maturzyści udaliśmy  się na pielgrzymkę do Częstochowy. Rano zebraliśmy się pod budynkiem naszej szkoły i stąd ruszyliśmy w wielogodzinną podróż, podczas której mogliśmy porozmawiać ze swoimi kolegami i wychowawcami na wiele interesujących tematów. Po dotarciu do celu mieliśmy  czas wolny, aby zapoznać się z miastem, kupić pamiątki czy też zobaczyć ciekawe miejsca. Następnie mogliśmy nawiedzić Kaplicę Cudownego Obrazu, zaś później zwiedzić Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał oraz Bastion Św. Rocha. O godzinie 15 w sali im. A.Kordeckiego odbyła się katecheza, której głównym tematem było rozpoznawanie własnego powołania życiowego.

Po zakończonej katechezie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej wraz z liczną grupą maturzystów z naszej diecezji, zaś później mogliśmy wziąć udział w Celebracji Sakramentu Pojednania w Bazylice. O godzinie 19 odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich maturzystów, pracowników całej naszej szkoły, dyrekcji, nauczycieli i administracji. Po mszy świętej zgromadziliśmy się wszyscy, aby wspólnie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Po zakończonych uroczystościach ponownie wyruszyliśmy w długą podróż do szkoły i choć zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Udział w pielgrzymce dał nam  maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością.  Był czasem modlitewnego skupienia i integracji oraz przyniósł  nowe siły i motywację do nauki. W tej duchowej wędrówce na Jasną Górę towarzyszyli nam wychowawcy : pani Renata Uścińska, pani Justyna Rudnik oraz pani wicedyrektor Małgorzata Czyżewska –Drozd. Nad właściwą organizacją wyjazdu czuwał ks. Dariusz Gosk.

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Targi rolnicze w Szepietowie

18-04-2016 Hits:487

Targi rolnicze w Szepietowie

. {gallery}rok2015-16/targi_w_Szepietowie{/gallery}

Read more

Warsztaty PWSIiP w Łomży

15-04-2016 Hits:369

Warsztaty PWSIiP w Łomży

W piątek 15 kwietnia dr Adam Miara, adiunkt w PWSIiP w Łomży przeprowadził w ZSOiZ w Czyżewie warsztaty na temat: „Podstawy zarządzania w praktyce”. Zaprezentował uczelnię, na której pracuje. Przedstawił...

Read more

Dyskoteka charytatywna

14-04-2016 Hits:511

Dyskoteka charytatywna

We czwartek 14 kwietnia w ZSOiZ w Czyżewie odbyła się dyskoteka charytatywna. Samorząd Uczniowski pod opieką pana Ludwika Zaremby zaangażował się w akcję pomocy choremu chłopcu. Alanek urodził się 8...

Read more

finał konkursu Infotest 2016

07-04-2016 Hits:429

finał konkursu Infotest 2016

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Łukasz Zieliński zdobył I miejsce w konkursie informatycznym Infotest 2016, organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży....

Read more

Konkurs pożarniczy

06-04-2016 Hits:306

Konkurs pożarniczy

. {gallery}rok2015-16/konkurs_pozarniczy{/gallery}

Read more

Międzynarodowe praktyki we Włoszech

04-04-2016 Hits:407

Międzynarodowe praktyki we Włoszech

W dniach od 28 lutego do 26 marca 2016 roku uczniowie ZSOiZ w Czyżewie uczestniczyli w międzynarodowych praktykach we Włoszech w mieście Barcellona Pozzo di Gotto, które mieści się na...

Read more

Wycieczka do Warszawy

30-03-2016 Hits:462

Wycieczka do Warszawy

W środę 30 marca uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Najpierw młodzież spacerowała i zwiedzała Plac Zamkowy, Dziedziniec...

Read more

Dzień Teatru i Talentów

21-03-2016 Hits:1080

Dzień Teatru i Talentów

W poniedziałek 21 marca obchodziliśmy Dzień Talentów i zarazem Dzień Teatru, podczas którego młodzież ucząca się w ZSOiZ w Czyżewie mogła zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne. Impreza nosiła nazwę...

Read more

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach

18-03-2016 Hits:602

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach

W piątek 18 marca uczniowie uczący się w technikum w zawodzie technik agrobiznesu wzięli udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach. Tegoroczną wystawę odwiedziło ponad 64 tysiące zwiedzających. Tłumy...

Read more

VIII Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności

17-03-2016 Hits:763

VIII Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W czwartek 17 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie odbył się już VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczestnikami...

Read more

X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

11-03-2016 Hits:736

X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

X Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza". Uczennica naszej szkoły- Natalia Kulesza, wzięła udział w X Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza". Organizatorem konkursu...

Read more

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

02-03-2016 Hits:612

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Już po raz trzeci młodzież Zespołu Szkół w Czyżewie dała świadectwo pamięci o polskim podziemiu antykomunistycznym z lat 1944-1963. Lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostały wzbogacone występem naszych...

Read more

XI Konkurs Kulinarny "Mazowieckie smaki - Wołowina na p…

23-02-2016 Hits:1167

XI Konkurs Kulinarny "Mazowieckie smaki - Wołowina na polskim stole"

Organizatorami XI Wojewódzkiego Konkursu Sztuki Kulinarnej „Mazowieckie smaki - Wołowina na polskim stole”, który odbył się 23 lutego w Wyszkowie, był Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie...

Read more

Wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

12-02-2016 Hits:1119

Wręczenie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

W piątek 12 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego. Uroczystość ta ma na celu wspieranie uzdolnionej młodzieży ze...

Read more

Wyjazd n-li naszej szkoły na szkolenie do Włoch

10-02-2016 Hits:1491

Wyjazd n-li naszej szkoły na szkolenie do Włoch

W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie trwa realizacja projektu „Erasmus+” pt. „ZSOiZ w Czyżewie ku zjednoczonej Europie”. W jego założeniach znajduje się szkolenie kadry pedagogicznej oraz staże uczniów. ...

Read more

Noc z językiem angielskim

04-02-2016 Hits:1600

Noc z językiem angielskim

Już kolejny raz w naszej szkole odbyła się impreza o nazwie „Noc z językiem angielskim". Z 3 na 4 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły oraz pobliskiego gimnazjum sprawdzili to,...

Read more

Studniówka 2016

23-01-2016 Hits:2964

Studniówka 2016

23 stycznia 2016 roku był bardzo ważną datą dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie. Po latach zmagań z nauką...

Read more

Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie! Technik Agrob…

17-01-2016 Hits:1628

Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie! Technik Agrobiznesu - trzeci w kraju

Wg rankingu "Perspektyw" nasze Technikum zajęło bardzo wysoką pozycję w zestawieniu wyników egzaminów zawodowych 2016. Jest to 87 pozycja w kraju, w ogólnopolskim zestawieniu 150 szkół, w których najlepiej przygotowano...

Read more

Okręgowe Eliminacje XX Edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i …

11-01-2016 Hits:1652

Okręgowe Eliminacje XX Edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Grupa uczennic z naszej szkoły w składzie: Paulina Mioduszewska kl. IVTż Monika Justyna Lipska kl. IIITż Sylwia Dołęgowska kl. III LO Kinga Kempista kl. I LO uczestniczyła w dniu 11stycznia 2016 r (poniedziałek) w Okręgowych...

Read more

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10-01-2016 Hits:1720

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniędzy odbyła się w Czyżewie i w okolicznych miejscowościach, w Dąbrowie...

Read more

Wigilia szkolna

22-12-2015 Hits:2147

Wigilia szkolna

We wtorek 22 grudnia jak co roku społeczność szkolna spotkała się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem przeżyć ten...

Read more

siatkówka dziewcząt - 3 termin

08-12-2015 Hits:2344

siatkówka dziewcząt - 3 termin

. {gallery}rok2015-16/sport/siatkowka_dz3{/gallery}

Read more

Katyń - w rocznicę zbrodni

27-11-2015 Hits:2581

Katyń - w rocznicę zbrodni

27 listopada w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Katyń – w rocznicę Zbrodni”. Na zaproszenie Naczelnika Oddziału BEP w Białymstoku wzięli w...

Read more

siatkówka chłopców - 2 termin

24-11-2015 Hits:2662

siatkówka chłopców - 2 termin

We wtorek 24 listopada miał miejsce drugi termin meczy piłki siatkowej mężczyzn, które odbyły się w naszej hali sportowej. Przyjechały do nas drużyny z I i III LO w Łomży.Pierwszy...

Read more