sobota 28 listopad 2015

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów ZSOiZ w Czyżewie do Częstochowy

W piątek 25 października jako tegoroczni maturzyści udaliśmy  się na pielgrzymkę do Częstochowy. Rano zebraliśmy się pod budynkiem naszej szkoły i stąd ruszyliśmy w wielogodzinną podróż, podczas której mogliśmy porozmawiać ze swoimi kolegami i wychowawcami na wiele interesujących tematów. Po dotarciu do celu mieliśmy  czas wolny, aby zapoznać się z miastem, kupić pamiątki czy też zobaczyć ciekawe miejsca. Następnie mogliśmy nawiedzić Kaplicę Cudownego Obrazu, zaś później zwiedzić Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał oraz Bastion Św. Rocha. O godzinie 15 w sali im. A.Kordeckiego odbyła się katecheza, której głównym tematem było rozpoznawanie własnego powołania życiowego.

Po zakończonej katechezie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej wraz z liczną grupą maturzystów z naszej diecezji, zaś później mogliśmy wziąć udział w Celebracji Sakramentu Pojednania w Bazylice. O godzinie 19 odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich maturzystów, pracowników całej naszej szkoły, dyrekcji, nauczycieli i administracji. Po mszy świętej zgromadziliśmy się wszyscy, aby wspólnie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Po zakończonych uroczystościach ponownie wyruszyliśmy w długą podróż do szkoły i choć zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Udział w pielgrzymce dał nam  maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością.  Był czasem modlitewnego skupienia i integracji oraz przyniósł  nowe siły i motywację do nauki. W tej duchowej wędrówce na Jasną Górę towarzyszyli nam wychowawcy : pani Renata Uścińska, pani Justyna Rudnik oraz pani wicedyrektor Małgorzata Czyżewska –Drozd. Nad właściwą organizacją wyjazdu czuwał ks. Dariusz Gosk.

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

siatkówka dziewcząt - 2 termin

19-11-2015 Hits:222

siatkówka dziewcząt - 2 termin

. {gallery}rok2015-16/sport/siatkowka_dz2{/gallery}

Read more

IX Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

13-11-2015 Hits:189

IX Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

W dniu 13 listopada 2015 r. uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie wzięły udział w IX Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”,...

Read more

Święto Niepodległości

10-11-2015 Hits:219

Święto Niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie uczcili Dzień Niepodległości niezapomnianą lekcją historii. Przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”. Uczniowie mówili o...

Read more

Warsztaty baristyczne i barmańskie

09-11-2015 Hits:222

Warsztaty baristyczne i barmańskie

W poniedziałek 9 listopada w ZSOiZ w Czyżewie odbyły się warsztaty baristyczne i barmańskie, prowadzone odpowiednio przez panów: Adama Musiatewicza i Jerzego Czaplę. Pan Adam Musiatewicz pracuje jako barista, trenuje baristów i...

Read more

siatkówka dziewcząt - 1 termin

05-11-2015 Hits:477

siatkówka dziewcząt - 1 termin

Rozpoczęły się rozgrywki III Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Województwa Podlaskiego. Dla naszej drużyny inauguracja rozgrywek miała miejsce  5 listopada w naszej hali sportowej meczem z reprezentacją...

Read more

siatkówka chłopców - 1 termin

05-11-2015 Hits:464

siatkówka chłopców - 1 termin

. {gallery}rok2015-16/sport/siatkowka_chl1{/gallery}

Read more

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

03-11-2015 Hits:402

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

We wtorek 3 listopada uczniowie naszej szkoły: Tomasz Lubowicki i Magdalena Kalinowska wzięli udział w uroczystości wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Co roku są one przyznawaneuczniom szkół ponadgimnazjalnych za wyróżniające...

Read more

Spotkanie związane z problematyką nowotworową

29-10-2015 Hits:376

Spotkanie związane z problematyką nowotworową

Dnia 29 października%2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie%przeprowadzone zostało spotkanie związane z problematyką nowotworową. Adresatami%inicjatywy, mającej na celu uświadomienie zagrożenia, jakie niesie ze sobą ta%straszna choroba,...

Read more

Akcja krwiodawstwa

28-10-2015 Hits:364

Akcja krwiodawstwa

W środę 28 października%w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała%Wyszyńskiego w Czyżewieprzeprowadzona została akcja krwiodawstwa. Zorganizowało%ją szkolne koło HDK pod opieką p. J. Rudnik we współpracy z Podlaską...

Read more

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

23-10-2015 Hits:395

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W piątek 23 października uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby zawierzyć Matce Boskiej swoje intencje związane z wyborem drogi życiowej i pomyślnym zdaniem...

Read more

Święto Patrona

23-10-2015 Hits:737

Święto Patrona

Ważnym wydarzeniem w życiu naszej społeczności szkolnej jest Dzień Patrona-Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym roku uroczystość odbyła się w piątek 23 października. Na początku w swoim przemówieniupani Alicja Bańkowska, dyrektor...

Read more

Erasmus +

20-10-2015 Hits:671

Erasmus +

OGŁOSZENIE O NABORZE Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie zaprasza osoby chętne do udziału w projekcie "ZSOiZ w Czyżewie kuzjednoczonej Europie" współfinansowanym przez Unię Europejską w...

Read more

Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?

20-10-2015 Hits:452

Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?

We wtorek 20 października miało miejsce w naszej szkole spotkanie z zakresu profilaktyki uzależnień. Miało ono następujący temat: "Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?". Prowadzone było przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i...

Read more

Wycieczka do Warszawy

19-10-2015 Hits:589

Wycieczka do Warszawy

W poniedziałek 19 października uczniowiepierwszych klas: liceum ogólnokształcącego, technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu i technik informatyk wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Pierwszym...

Read more

Święto Komisji Edukacji Narodowej

13-10-2015 Hits:708

Święto Komisji Edukacji Narodowej

We wtorek 13 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie Uroczysta odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Swoją obecnością zaszczycili ją zaproszeni goście: poseł na Sejm RP...

Read more

Dyskoteka

24-09-2015 Hits:1255

Dyskoteka

. {gallery}rok2015-16/dyskoteka_24_wrzesnia{/gallery}

Read more

Ślubowanie klas pierwszych

24-09-2015 Hits:1047

Ślubowanie klas pierwszych

. {gallery}rok2015-16/slubowanie_klas_pierwszych{/gallery}

Read more

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

24-09-2015 Hits:1001

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 24.09.2015 r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie szkoły....

Read more

Wycieczka klas pierwszych do Zuzeli

23-09-2015 Hits:1215

Wycieczka klas pierwszych do Zuzeli

Uczniowie trzech  klas pierwszych uczących się w ZSOiZ w Czyżewie w środę 23  września wzięli udział w wycieczce do miejsca narodzin i dzieciństwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wyjazd ten wpisany jest...

Read more

Wycieczka do Treblinki

17-09-2015 Hits:1115

Wycieczka do Treblinki

We czwartek 17 września uczniowie trzech klas maturalnych z ZSOiZ w Czyżewie  wzięli  udział w wycieczce do Treblinki, aby zwiedzić znajdujące się tam Muzeum Walki i Męczeństwa. Na początku młodzież...

Read more

XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

10-09-2015 Hits:1070

XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

W piątek 10 września reprezentacja uczniów ZSOiZ w Czyżewie wzięła udział w XV Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który przechodził ulicami Białegostoku. Opiekę nad nimi sprawował nauczyciel historii -pan Adam...

Read more

Rozpoczęcie roku szkolnego

01-09-2015 Hits:1913

Rozpoczęcie roku szkolnego

We wtorek 1 września w auli ZSOiZ w Czyżewie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Na początku uroczystości zgodnie z tradycją wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. ...

Read more

Zakończenie roku szkolnego

26-06-2015 Hits:953

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 26 czerwca 2015 odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Mottem były słowa J.W. Goethego:,”Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera  w...

Read more

VIII edycja Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół …

09-06-2015 Hits:3014

VIII edycja Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

We wtorek 9 czerwca hala sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie stała się miejscem siatkarskiej rywalizacji. Tradycyjnie, już po raz ósmy została rozegrana Powiatowa Liga Piłki Siatkowej...

Read more