poniedziałek 8 luty 2016

Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie!
Technik Agrobiznesu - trzeci w kraju


Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Pielgrzymka maturzystów ZSOiZ w Czyżewie do Częstochowy

W piątek 25 października jako tegoroczni maturzyści udaliśmy  się na pielgrzymkę do Częstochowy. Rano zebraliśmy się pod budynkiem naszej szkoły i stąd ruszyliśmy w wielogodzinną podróż, podczas której mogliśmy porozmawiać ze swoimi kolegami i wychowawcami na wiele interesujących tematów. Po dotarciu do celu mieliśmy  czas wolny, aby zapoznać się z miastem, kupić pamiątki czy też zobaczyć ciekawe miejsca. Następnie mogliśmy nawiedzić Kaplicę Cudownego Obrazu, zaś później zwiedzić Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał oraz Bastion Św. Rocha. O godzinie 15 w sali im. A.Kordeckiego odbyła się katecheza, której głównym tematem było rozpoznawanie własnego powołania życiowego.

Po zakończonej katechezie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej wraz z liczną grupą maturzystów z naszej diecezji, zaś później mogliśmy wziąć udział w Celebracji Sakramentu Pojednania w Bazylice. O godzinie 19 odprawiona została uroczysta Eucharystia w intencji wszystkich maturzystów, pracowników całej naszej szkoły, dyrekcji, nauczycieli i administracji. Po mszy świętej zgromadziliśmy się wszyscy, aby wspólnie uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim. Po zakończonych uroczystościach ponownie wyruszyliśmy w długą podróż do szkoły i choć zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Udział w pielgrzymce dał nam  maturzystom okazję do wspólnej refleksji nad własną przyszłością.  Był czasem modlitewnego skupienia i integracji oraz przyniósł  nowe siły i motywację do nauki. W tej duchowej wędrówce na Jasną Górę towarzyszyli nam wychowawcy : pani Renata Uścińska, pani Justyna Rudnik oraz pani wicedyrektor Małgorzata Czyżewska –Drozd. Nad właściwą organizacją wyjazdu czuwał ks. Dariusz Gosk.

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Studniówka 2016

23-01-2016 Hits:999

Studniówka 2016

23 stycznia 2016 roku był bardzo ważną datą dla uczniów i uczennic Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie. Po latach zmagań z nauką...

Read more

Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie! Technik Agrob…

17-01-2016 Hits:467

Technikum w Czyżewie najlepsze w województwie! Technik Agrobiznesu - trzeci w kraju

Wg rankingu "Perspektyw" nasze Technikum zajęło bardzo wysoką pozycję w zestawieniu wyników egzaminów zawodowych 2016. Jest to 87 pozycja w kraju, w ogólnopolskim zestawieniu 150 szkół, w których najlepiej przygotowano...

Read more

Okręgowe Eliminacje XX Edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i …

11-01-2016 Hits:471

Okręgowe Eliminacje XX Edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Grupa uczennic z naszej szkoły w składzie: Paulina Mioduszewska kl. IVTż Monika Justyna Lipska kl. IIITż Sylwia Dołęgowska kl. III LO Kinga Kempista kl. I LO uczestniczyła w dniu 11stycznia 2016 r (poniedziałek) w Okręgowych...

Read more

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

10-01-2016 Hits:475

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniędzy odbyła się w Czyżewie i w okolicznych miejscowościach, w Dąbrowie...

Read more

Wigilia szkolna

22-12-2015 Hits:853

Wigilia szkolna

We wtorek 22 grudnia jak co roku społeczność szkolna spotkała się na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem przeżyć ten...

Read more

siatkówka dziewcząt - 3 termin

08-12-2015 Hits:1170

siatkówka dziewcząt - 3 termin

. {gallery}rok2015-16/sport/siatkowka_dz3{/gallery}

Read more

Katyń - w rocznicę zbrodni

27-11-2015 Hits:1428

Katyń - w rocznicę zbrodni

27 listopada w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Katyń – w rocznicę Zbrodni”. Na zaproszenie Naczelnika Oddziału BEP w Białymstoku wzięli w...

Read more

siatkówka chłopców - 2 termin

24-11-2015 Hits:1440

siatkówka chłopców - 2 termin

We wtorek 24 listopada miał miejsce drugi termin meczy piłki siatkowej mężczyzn, które odbyły się w naszej hali sportowej. Przyjechały do nas drużyny z I i III LO w Łomży.Pierwszy...

Read more

siatkówka dziewcząt - 2 termin

19-11-2015 Hits:1472

siatkówka dziewcząt - 2 termin

We czwartek19 listopada w naszej szkole odbył się drugi turniej w ramach rozgrywek III Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Województwa Podlaskiego. Tym razem do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół: ZSOiZ Czyżew ZSM...

Read more

Warsztaty kulinarne

19-11-2015 Hits:1162

Warsztaty kulinarne

. {gallery}rok2015-16/warsztaty_kulinarne{/gallery}

Read more

IX Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

13-11-2015 Hits:1362

IX Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej

W dniu 13 listopada 2015 r. uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie wzięły udział w IX Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”,...

Read more

Święto Niepodległości

10-11-2015 Hits:1397

Święto Niepodległości

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie uczcili Dzień Niepodległości niezapomnianą lekcją historii. Przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”. Uczniowie mówili o...

Read more

Warsztaty baristyczne i barmańskie

09-11-2015 Hits:1398

Warsztaty baristyczne i barmańskie

W poniedziałek 9 listopada w ZSOiZ w Czyżewie odbyły się warsztaty baristyczne i barmańskie, prowadzone odpowiednio przez panów: Adama Musiatewicza i Jerzego Czaplę. Pan Adam Musiatewicz pracuje jako barista, trenuje baristów i...

Read more

siatkówka dziewcząt - 1 termin

05-11-2015 Hits:1658

siatkówka dziewcząt - 1 termin

Rozpoczęły się rozgrywki III Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Województwa Podlaskiego. Dla naszej drużyny inauguracja rozgrywek miała miejsce  5 listopada w naszej hali sportowej meczem z reprezentacją...

Read more

siatkówka chłopców - 1 termin

05-11-2015 Hits:1634

siatkówka chłopców - 1 termin

Rozpoczęły się rozgrywki III Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn Województwa Podlaskiego. Dla naszej drużyny inauguracja rozgrywek miała miejsce 17 listopada w naszej hali sportowej. Rozegraliśmymecz z reprezentacją...

Read more

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

03-11-2015 Hits:1460

Uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów

We wtorek 3 listopada uczniowie naszej szkoły: Tomasz Lubowicki i Magdalena Kalinowska wzięli udział w uroczystości wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Co roku są one przyznawaneuczniom szkół ponadgimnazjalnych za wyróżniające...

Read more

Spotkanie związane z problematyką nowotworową

29-10-2015 Hits:1476

Spotkanie związane z problematyką nowotworową

Dnia 29 października%2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie%przeprowadzone zostało spotkanie związane z problematyką nowotworową. Adresatami%inicjatywy, mającej na celu uświadomienie zagrożenia, jakie niesie ze sobą ta%straszna choroba,...

Read more

Akcja krwiodawstwa

28-10-2015 Hits:1553

Akcja krwiodawstwa

W środę 28 października%w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała%Wyszyńskiego w Czyżewieprzeprowadzona została akcja krwiodawstwa. Zorganizowało%ją szkolne koło HDK pod opieką p. J. Rudnik we współpracy z Podlaską...

Read more

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

23-10-2015 Hits:1534

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W piątek 23 października uczniowie klas maturalnych z naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Częstochowy, aby zawierzyć Matce Boskiej swoje intencje związane z wyborem drogi życiowej i pomyślnym zdaniem...

Read more

Święto Patrona

23-10-2015 Hits:1878

Święto Patrona

Ważnym wydarzeniem w życiu naszej społeczności szkolnej jest Dzień Patrona-Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym roku uroczystość odbyła się w piątek 23 października. Na początku w swoim przemówieniupani Alicja Bańkowska, dyrektor...

Read more

Erasmus +

20-10-2015 Hits:1841

Erasmus +

OGŁOSZENIE O NABORZE Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie zaprasza osoby chętne do udziału w projekcie "ZSOiZ w Czyżewie kuzjednoczonej Europie" współfinansowanym przez Unię Europejską w...

Read more

Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?

20-10-2015 Hits:1482

Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?

We wtorek 20 października miało miejsce w naszej szkole spotkanie z zakresu profilaktyki uzależnień. Miało ono następujący temat: "Dopalacze-dlaczego nie warto sięgać?". Prowadzone było przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji i...

Read more

Wycieczka do Warszawy

19-10-2015 Hits:1667

Wycieczka do Warszawy

W poniedziałek 19 października uczniowiepierwszych klas: liceum ogólnokształcącego, technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik agrobiznesu i technik informatyk wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Pierwszym...

Read more

Święto Komisji Edukacji Narodowej

13-10-2015 Hits:1799

Święto Komisji Edukacji Narodowej

We wtorek 13 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie Uroczysta odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Swoją obecnością zaszczycili ją zaproszeni goście: poseł na Sejm RP...

Read more